Categories

Product Search

Tournament Success for 2019

Matamata Intermediate Pairs - view results

1st  - Lyn Bailie & Patty Spencer


Rotorua Restricted Pairs - view results

3rd - Ruth Sweatman & Stephen Francks


Tauranga Ladies - view results

1st - Jo Simpson & Kathy Yule
2nd - Julie Shridan & Karen Martelletti
3rd - Marion Kelly & Rachelle Pelkman


Open - view Results

1st Tauranga: Judy Pawson, Kate Terry, Julie Sheridan & Karen Martelletti 

Junior - view Results
2nd Tauranga: Ronnie & Athol Ryan, Steve & Keryn O'Brien 


Click here to view the Junior Results

Te Awamutu Intermediate - view results

5th - Bob Callcut & Joe Brown


Cambridge 6's

Junior Section - view results 
3rd Jill Stewart & Margaret Adams

Overall Teams - view results
4th - Razzle Dazzle Demons
Jill Stewart & Margaret Adams, Peter & June Hagan, Norm Silcock & Judy McLeod

Best Dressed team:  7th Heaven - Shirley Knight & Dot Skousgaard, 
                                 Chris Gibson & Anne Clarke, Gabrielle Harris & Trish Kidd


North Island Pairs - view results

1st - Jo & Sam Simpson


BOP Interclub Teams - view result

1st - Tauranga           196.49 VPs
2nd - Mt Maunganui   159.53 VPs
3rd - Whakatane        150.61 VPs

JUNIOR: Ronnie & Athol Ryan, Steve & Keryn O'Brien - view result
INT: Andrea Andresen, Jan Gyenge, Bob Callcut & Lyn Bailie - view result
OPEN: Judy Pawson, Kate Terry, Julie Sheridan & Karen Martelletti - view result


Matamata Open - view results

1st - Christine & Jenna Gibbons
6th - Kate Terry & Judy Pawson
7th - Marion Kelly & Norm Silcock


Bay Pairs OVERALL - view results 
Click here to read the Bay Pairs report

1st - Julie Sheridan & Shirley Knight
3rd - Diane Rodger & Linley Hay
4th - Marion Kelly & Judy McLeod


Bay Pairs Rd 4 - view results

1st - Pat Rutherford & Judy Pawson
2nd - Joy Bates & Amanda Smith
3rd - Bruce Inglis & Pat Ware


Hamilton Intermediate Pairs - view results

3rd - Bob Callcut & Joe Brown


Spa Town Open Teams - view Results

Spa Town Restricted Teams - view Results
1st - Melanie Rex, Joy Bates, Graham Young & Shirley Bain
4th - Hattie Curtis & Alan Mace


Rotorua Open - view results

2nd  - Jo & Sam Simpson
3rd - Rachelle Pelkman & Murray Wood


Tauranga Novice Pairs - view results

1st - Bev Boyd & Tara Sherwood
2nd - Clare Trass & Jenny Glubb
3rd - Robyne Smit & Toni Stewart


Tauranga Junior Pairs - view results

2nd - Athol Ryan & Ronnie Ryan
3rd - Jill Stewart & Kathy Abel


Tauranga Intermediate Pairs - view results

1st - Suzanne Lugton & Helen Charteris
4th - Eric Burnie & Janice Simpson
5th - Judy Waldvogel & Helen Bryant


BOP Pairs Rd 3 - view results

2nd - Bob Callcutt & John Laugeson
5th - Amanda Smith & David Taylor


Hawkes Bay QBW 10A Pairs - view results

3rd= - Christine & Jenna Gibbons
7th - Ranald Ducal & Dennis Apperley

Hawkes Bay 10A Teams - view final results    view plate results
Final: 4th - Judy McLeod and team mates
Plate: 4th - Marion Kelly, Norm Silcock, Pat Rutherford & Judy Pawson

Auckland QBW Swiss Pairs - view results
10th - Julie Sheridan & Claire McAllister


Auckland QBW 10A Pairs - view results
7th - Jo & Sam Simpson 

Auckland 10A Teams - view results
2nd - Jo & Sam Simpson and team mates

Auckland QBW 3A Pairs - view results
3rd - Bruce Inglis & Stephen Goodman


BOP Pairs Rd 2 - view results

2nd - Julie Sheridan & Shirley Knight
3rd - Kate Terry & Judy Pawson
4th - Linley Hay & Diane Rodger


Te Puke Restricted Pairs - view results

Intermediate/Intermediate
2nd - Ross Petersen & Barbara Stimson
Open/Junior
1st - Elaine Kingsford & Julie Sheridan
Intermediate/Junior
2nd - Annie Barry & Trish Kidd
Open/Intermediate
1st - Bob Callcut & Linley Hay


Katikati Intermediate - view results

2nd - Judy Waldvogel & Janice Simpson
4th - Patty Spencer & Lyn Bailie


Waikato-Bays trials - click here to view the full team and photos

WOMEN'S TEAM:Christine, Kate Terry and Judy Pawson - selected

SENIOR TEAM: Julie Sheridan and Karen Martelletti - view results


Hamilton Ladies Pairs - view results

3rd - Judy Pawson & Kate Terry


BOP Pairs Round 1 - view results

1st - Christine & Jenna Gibbons
2nd- Julie Sheridan & Shirley Knight
4th - Carolyn Parker & Nick Comber


Wellington 10A Pairs - view results

2nd - Rachelle Pelkman & Murray Wood


Hamilton Restricted Pairs - view results

Top Open/Junior and 5th overall: Athol Ryan & Karen Martelletti


Mount Multi Grade - view results

Top Open/Intermediate and 1st overall: Dot Skousgaard & Margaret Guy
Top Junior/Junior: Teri Logie & Gill West
Top Int/Int: Chris Gibson & Anne Clark
2nd Top Open/Open: Amanda Smith & Joy Bates


Tauranga Open Pairs - view results

2nd - Christine & Jenna Gibbons
3rd - Rachelle Pelkman & Richard Solomon


Waihi 8B Pairs - View overall results or view Stratefied results

Group 1: 2nd - Karen Martelletti & Julie Sheridan
Group 2: 1st - Leo Duyvestyn & John Laugeson
Group 3: 2nd - Janice Simpson & Eric Burnie


Rotorua 10A Teams - view results

4th - Rachelle Pelkman & Murray Wood 
            with team mates Brett Glass & Gary Foidl


Taupo Intermediate Pairs - view results

3rd - Andrea Andresen & Jan Gyenge


Taranaki Congress Teams - view results

1st - Sam & Jo Simpson
          with team mates Jan Alabaster & Pam Livingston
5th - Norm Silcock, Kate Terry & Karen Martelletti
          with  team mate Mindy Wu


North Island Teams - view results
Click here to read the NZB article about this event

2nd - Rachelle Pelkman & Murray Wood
            with team mates Herman Yuan & Yuzhong Chen


12th Tauranga Mini Congress

Waikato Bays Provincial Pairs - view results
1st - Sam & Jo Simpson

Tauranga 10A Teams - view final result  view qualifying result
4th - Sam & Jo Simpson with Vivian & Michael Cornell
Best team with less than 400 A points - 
Carolyn Parker, Nick Comber, Ranald Ducat & Dennis Apperley 

Click on this link to read about the Mini Congress and view photos on NZB's Facebook

Waikato-Bays Open Teams winners


Winning Interclub Team


Spa Town Restricted Teams winners: Melanie Rex, Joy Bates, Shirley Bain & Graham Young



Novice Pairs winners: Tara Sherwood & Bev Boyd

Blair Fisher & Russell Wilson - winners of the Tauranga 5A Pairs

Yuzhong Chen, Herman Yuan, Rachelle Pelkman & Murray Wood 

 

Tournament Success for 2019

Posted: Friday 20 September 2019



             Club Session Times

            Monday 7:30 pm
Tuesday 1:00 pm
Wednesday 7:15 pm
Thursday social 1:00 pm
Thursday  7:30 pm
Friday 1:00 pm

                    Please be seated 15 minutes before the start of play

                    Visitors welcome.

                   >> click here to find a partner 

If you wish to contact someone about this website click here to email Karen

View Cart

Featured

On Sale

Best Sellers

New Items